Kliknite pre ďalšie produkty.
Nenašli sa žiadne produkty.

The Businesswoman - podnikateľka

NOVINKA ZO SÉRIE PROFESIÍ 2018 V PODOBE BUSINESSWOMAN - PODNIKATEĽKY VO VTIPNOM PREVEDENÍ OD GUILLERMA FORCHINA.

229,00 €
S DPH
Referencia:
FO85546
Značka:
Pridať do zoznamu želaní
Popis

"Ellen Jones nič tak netrápilo viac, ako keď jej ako tínedžerke,  brat povedal, že žena by mala byť ženou v domácnosti a nič viac. Odvtedy nemala žiaden iný cieľ len stať sa nezávislou ženou. Študovala ako maniak a aj keď bola mimoriadne schopná, cítila potrebu pracovať oveľa viac ako jej spolužiaci. Vedela, že pre ženu je dvakrát ťažšie uspieť v mužskom svete.
Dnes, keď si ako generálna riaditeľka spoločnosti Ethical Planet Corporation, ktorá má 3 000 zamestnancov,  spomenie, čo kedysi povedal jej brat, zavrie oči a na perách sa jej objaví úsmev."

Rozmery: 18 cm x 23 cm x 33 cm

Začiatkom 80-tych rokov Guillermo Forchino experimentoval s rôznymi surovinami, aby vytvoril nový druh umenia. Svoje pokusy začal v argentínskej škole Ecole des Beaux-Arts v meste Rosario, a potom pokračoval trojročným štúdiom v odbore reštaurovania a renovácie umeleckých diel na parížskej Sorbone vo Francúzsku. Počas svojho štúdia objavoval a zdokonaloval prácu klasickou technikou a materiálmi. Po ukončení štúdií v Paríži sa vrátil do Argentíny, kde viedol reštaurátorskú dielňu Juana B. Castagnina Múzea Beaux-Arts v meste Rosario. Bolo to v tom čase, keď Forchino začal vytvárať handrové figúrky, kde viditeľné  časti tela (hlava a ruky) boli vypracované z vosku a máčaného farebného papiera.Na konci 80-tych rokov začal Forchino pracovať so živicou, aby vytvoril figúrky a ich príbehy, ktoré by  svojou karikatúrou pripomínali svet vtipu a grotesky. Sú to typicky nezvyčajné a humorné témy a myšlienky ako rodinný odchod na dovolenku v aute preplnenom na prasknutie a so spľasnutými pneumatikami, alebo v starom – unavenom americkom nákladiaku pick up z 50-tych rokov. Použil aj iné spôsoby prepravy ako lode, lietadlá a motocykle, alebo použil vaňu pre vojenského diktátora. Jeho postavy sa vždy vyznačujú vtipom a prešibanosťou a dávajú pocítiť živú dušu.Guillermo Forchino máva pravidelne svoje výstavy vo Francúzsku a v Argentíne. Žije a pracuje v Paríži v umeleckej dielni vzdialenej 2 kroky od cintorína Pere Lachaise. Komické figúrky od Guillerma Forchina sú teraz prístupné pre milovníkov umenia vo forme limitovaného nákladu v jednotlivých číselných sériách. Možete ich nájsť len v špeciálnych predajniach, každý kus je označený číslovanou pečiatkou na spodnej strane.Figúrky sú balené v novinách “The Forchino Times” spolu s jeho životopisom a obrázkami celej  kolekcie. Balenie doplňuje certifikát o pôvode.

Detaily produktu
FO85546
13 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Menu

Nastavenia

Vytvoriť si zdarma účet na používanie zoznamu prianí.

Zaregistrovať sa